Často kladené otázky

Poctivo sme sa snažili odpovedať na všetky vaše najčastejšie otázky.

Aký kúpací sud vybrať?

Kúpacie sudy s akrylátovou, sklolaminátovou alebo plastovou vložkou vyžadujú menej údržby, pretože ich konštrukcia je chránená pred únikom vody. Tieto sudy ponúkajú výber v viacerých variantoch, kde si môžete vybrať priemer, farbu obloženia i vložky alebo sud doplniť o ďalšiu výbavu v podobe napr. bublinkové vírivky alebo hydromasážneho systému. Drevené vírivky sú vyrobené z úplne prírodných materiálov, takže vyžadujú údržbu, na začiatku používania môže dôjsť k úniku vody.

Ako často meniť vodu v sude?

Voda v sude vydrží len jedno alebo dve kúpanie. Preto odporúčame použitie špeciálnej bezchlórovej chémie v kombinácii s filtračným systémom, ktoré predĺžia životnosť vody na dlhú dobu.

Ako sud udržiavať?

Vonkajšie drevené časti kúpacieho suda by sa mali dvakrát ročne naolejovať, najlepšie pred zimou a po nej. Najviac odporúčaným olejom je ľanový olej. Použiť však môžete aj iné olejové nátery určené na ošetrenie dreva.

Akú veľkosť kúpacieho suda zvoliť?

Vhodná veľkosť kúpacieho suda závisí od plánovaného počtu osôb, ktoré budú v sude relaxovať. Priemer 180 cm odporúčame pre 4-6 osôb, priemer 200 cm pre 6-8 osôb a priemer 220 cm pre 8-12 osôb. Pokiaľ plánujete kúpanie menším počtu osôb, potom je možné voliť medzi vaňou pre 2 osoby a kúpacím sudom s priemerom 160 cm pre 2-4 osoby.

Ako dlho bude kúpací sud slúžiť?

Správne udržiavaný kúpací sud má priemernú životnosť 12 rokov. Kúpacie sudy s vložkou majú životnosť až 20 rokov.

Je možné použitie bazénovej chémie do kúpacích sudov?

Naše kúpacie sudy sú pripravené na použitie bezchlórovej chémie (tu pridáme odkaz na PRODÉZIU, ktorú pridáme na web do príslušenstva). Štandardnú bazénovú chémiu na báze chlóru neodporúčame z dôvodu toho, že chlór na vzduchu reaguje s oceľovými časťami suda a môže vzniknúť bodová korózia. V prípade, že si budete priať, vyrobíme pre vás sud s kachľami z nerezovej ocele AISI 316, ktoré použitie štandardnej bazénovej chémie nevadí.

Za ako dlho bude voda v kúpacom sude teplá?

Dobu ohrevu vody ovplyvňuje niekoľko faktorov ako je okolitá teplota, veľkosť kúpacieho suda alebo typ kachlí. Priemerne je voda v kúpacom sude ohriata za 2-3 hodiny.

Budete potrebovať odbornú pomoc pri inštalácii kúpacieho suda?

Všetky naše kúpacie sudy sú už z výroby pripravené na použitie, všetky systémy majú elektrické konektory európskeho typu, stačí ich len zapojiť a môžete ich používať. Po zakúpení vírivky s pieskovým filtračným systémom je potrebné ho pripojiť k prípojkám inštalovaným vo vírivke, je to jednoduché a nevyžaduje to špeciálne náradie ani zručnosti. Pri výbere vírivky s elektrickým ohrevom odporúčame zavolať certifikovaného elektrikára, aby pripojil zástrčku k odchádzajúcemu napájaciemu káblu.

Aká je spotreba energie kúpacieho suda?

Pri použití elektrického ohrevu je spotreba 3kW alebo 6kW v závislosti od vybraného modelu ohrievača. Čerpadlo hydromasážneho systému má 1kW a kompresor bublinkovej vírivky 700W. Svetlá kúpacieho suda sú LED a majú minimálny odber v rádoch wattov.

Môžem kúpací sud využívať aj v zime?

Samozrejme, že môžete. Práve v zime má kúpanie v rozohriatom sude najväčšie kúzlo. Po použití je potrebné z kúpacieho suda vypustiť vodu, rovnako ako zo všetkých systémov a hadíc, aby nedošlo k ich zamrznutiu. V prípade, že váš kúpací sud nebude vybavený tryskami a budete sa jednať o kúpací sud so sklolaminátovou alebo akrylátovou vložkou, je možné utesniť otvory do kachlí a vodu z nich vypustiť. Steny kúpacieho suda sú kónické av prípade zamrznutia bude ľad stúpať nahor a nedôjde k poškodeniu. Odporúčame použitie termoizolačného veka a doplnkovej izolácie vložky.

Aké pripraviť základy pre kúpací sud?

Nie je nevyhnutné pripravovať špeciálne základy. Kúpací sud musí stáť na rovnom a pevnom podklade a nemal by byť v priamom kontakte s hlinou alebo trávou, aby nedošlo k uhnívaniu dreva. Vhodný je štrk či dlažba.

Ako napustiť kúpací sud?

Najjednoduchší spôsob ako napustiť kúpací sud je pomocou záhradnej hadice vloženej cez okraj suda. Môžete tiež nainštalovať prípojku priamo na výpust suda a plniť ho zospodu. V tomto prípade je nutný dostatočný tlak vody.

Aký je rozdiel medzi hydromasážnym systémom a vzduchovou vírivkou?

Vzduchová vírivka pomocou kompresora a trysiek vytvára bublinky, ktoré majú vo vode masážnu funkciu. Hydromasážny systém nasáva pomocou čerpadla vodu z kúpacieho suda a pomocou trysiek vytvára prúd vody, ktoré majú masážnu funkciu.

Aké použiť drevo na kúrenie v saune či sude?

Na vykurovanie sauny i sudov odporúčame použiť tvrdé a suché drevo. Je možné tiež použitie drevených brikiet. Dôrazne neodporúčame použitie uhlia, ktoré má vysokú teplotu horenia a môže dôjsť k poškodeniu kachlí a celého kúpacieho suda.

Aké sú platobné možnosti?

Na začatie výroby vašej zákazky požadujeme 70 % celkovej čiastky vopred. Akonáhle bude vaša objednávka hotová, zašleme vám aktuálne informácie o stave zákazky a dohodneme spoločný termín prepravy. Akonáhle dohodneme termín expedície požiadame Vás o platbu zvyšnej čiastky. Je možné sa individuálne dohodnúť na platni pri odovzdaní tovaru.

Ako prebieha doprava?

Po dojednaní vhodného termínu Vám privezieme Váš kúpací sud alebo saunu. Vykládka nie je štandardne súčasťou dopravy. Pre vykládku a usadenie kúpacieho suda si dohodnite 4-5 osôb, ktoré kúpací sud odnesú a položí na miso určenia. Sauny je nutné skladať pomocou manipulačnej techniky ako je žeriav či manipulátor s vidlami. S vykládkou vám radi pomôžeme a po individuálnej dohode sme schopní ju taktiež zaistiť.