Objavte s nami ThermoWood, produkt s jedinečnými vlastnosťami vďaka revolučnej technológii tepelnej úpravy dreva. Fínska borovica upravená týmto procesom ponúka nesporné výhody oproti tradičným drevinám a my tak používame špičkový produkt spĺňajúci najprísnejšie štandardy kvality.

Ako funguje tepelná úprava dreva ThermoWood?

Tepelne spracované drevo ThermoWood, tiež nazývané modifikované drevo, sa vyrába procesom, ktorý pozitívne ovplyvňuje jeho vlastnosti. Celý proces je ekologický, využívajúci iba tepla a vodné pary. Týmto spôsobom sa dosahuje oveľa väčšia hustota a pevnosť dreva, čím ThermoWood dosahuje kvalitu tropických drevín bez negatívneho dopadu na životné prostredie.

Dlhodobá stálosť a odolnosť ThermoWood

Tepelná úprava fínskej borovice ThermoWood značne zlepšuje jej rozmerovú stabilitu, pretože znižuje jej schopnosť absorbovať vlhkosť až o 50%. Drevo sa tak nebobtná a nezosychá, čo zamedzuje jeho rýchlej deštrukcii. Zároveň je drevo ThermoWood odolné voči praskaniu, zakriveniu, skrúteniu alebo prehnutiu, čo potvrdila štúdia University of Technology v Helsinkách.

ThermoWood: Odolné a atraktívne

Tepelná úprava ThermoWood odstraňuje všetky nežiaduce látky z dreva, ako sú živice a biologicky vylúhovateľné látky. Drevo tak získava vysokú biologickú odolnosť, zlepšuje sa jeho tepelná izolácia a znižuje sa tepelná vodivosť. Vzhľadom na absenciu týchto zložiek je ThermoWood nazývaný ako “mŕtve” drevo. Na slnku nepáli do nôh, vďaka čomu je ideálny na použitie v saunách a parných kúpeľoch.

Vďaka tejto tepelnej úprave sa farba dreva mení do tmavo hnedých a karamelových odtieňov, čo dodáva drevu atraktívny vzhľad. Napriek tomu, že povrch dreva s časom zošedne a začne nadrobno praskať, môžete tento proces zastaviť vhodnou povrchovou úpravou, ktorú Vám radi odporučíme.

Životnosť ThermoWood

Vďaka zmene svojich fyzikálnych vlastností a vnútornej štruktúry je materiál ThermoWood schopný vydržať minimálne 30 rokov bez nutnosti povrchovej údržby. Toto tvrdenie je podložené certifikátom holandskej spoločnosti SKH a britským certifikátom BRE.

Univerzálne použitie ThermoWood

Tepelne upravená fínska borovica ThermoWood je univerzálny materiál, vhodný na použitie ako v exteriéri, tak aj v extrémne vlhkom interiérovom prostredí. ThermoWood je obľúbený pre exteriérové ​​obklady a opláštenie stien budov, terasové a bazénové rošty, záhradný nábytok a ďalšie konštrukcie. V našom prípade ho používame na obklady sáun , výrobu saunového nábytku, vybavenie wellness centier a parných kúpeľov. V neposlednom rade sa jedná o obľúbený materiál pre obklady našich kúpacích sudov .

ThermoWood je skvelým riešením pre tých, ktorí hľadajú drevo s výnimočmi Vďaka procesu tepelnej úpravy je ThermoWood nielen vysoko odolné proti vlhkosti a plesniam, ale tiež je ekologický a ekonomicky efektívny, s možnosťou použitia v širokom spektre aplikácií.

Nenechajte sa prekvapiť prekvapujúcimi výhodami tohto unikátneho materiálu a objavte si kúzlo ThermoWood. Tepelne upravená fínska borovica je materiál budúcnosti, ktorý sa stáva stále viac populárnym nielen vďaka svojmu elegantnému vzhľadu, ale aj vďaka svojim jedinečným vlastnostiam.

ThermoWood – jedinečný materiál s nekonečnými možnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *