Aby ste sa dostali k vysnívaným nociam, kedy relaxujete na záhrade, zatiaľ čo teplá voda upokojuje vaše boľavé svaly, cesta k blaženosti zahŕňa vyhodnotenie najlepšej vírivky pre váš rozpočet. Mnohým ľuďom sa počiatočné náklady na kúpací sud zdajú primerané, ale obávajú sa následných účtov za elektrinu a energie. Prekvapivo, dnešné energeticky účinné kúpacie sudy stoja v skutočnosti veľmi málo. Tu sú faktory, ktoré by ste mali pri nákupe zvážiť:

Izolácia
Izolácia je najdôležitejším faktorom energetickej účinnosti suda. Izolácia vytvára bariéru medzi povrchom vnútornej vložky kúpacieho suda a okolitou teplotou vonku. Táto tepelná blokáda pomáha udržovať teplotu vody a umožňuje efektívnejšiu prevádzku kachlí a čerpadiel.

Kúpacie horúce sudy sa veľmi líšia cenou a kvalitou materiálov, vrátane množstva inštalovanej izolácie. Základné modely sudov ako sú celodrevené alebo aj tie s vložkou nemusia obsahovať žiadnu izoláciu. Na zvýšenie efektivity vykurovania a zníženie nákladov je izolácia viac než vhodná.

Úplná penová izolácia je najlepšia pre maximalizáciu energetickej účinnosti. Pena je nastriekaná tak, aby vyplnila vnútro suda. Nevýhoda plne izolované sa prejaví, keď je potrebné opraviť vírivku. Hustota izolácie sťažuje prístup k vybaveniu vírivky. Preto je veľmi dôležité venovať pozornosť práve pri výbere dodávateľa, ktorý pri výrobe kúpacích sudov využíva overené a certifikované komponenty. To je priorita práve pri výrobe všetkých kúpacích sudov a sáun, ktoré nájdete na www.drevene-sauny.cz.

Možnosti izolácie môžete vylepšiť cenovo dostupným termoizolačným krytom. Tieto energeticky úsporné kryty sú vyrobené z penovej izolácie potiahnutej ekologickou umelou kožou a sú rozmerovo prispôsobené priemeru kúpacieho suda. Kryt poskytuje odolnosť proti poveternostným vplyvom, môže zabrániť vnikaniu studeného zimného vzduchu a zabraňuje úniku tepla. Počítajte s tým, že za dobre izolované kúpacie sudy zaplatíte viac, ale získate úspory ako za elektrinu, tak z drevo, ktorým budete sud vykurovať. Dokonca aj sud obklopený silnou izoláciou bude rýchlo strácať teplo, pokiaľ zostane nezakrytý.

Zakrytie suda plní tiež dôležitú bezpečnostnú funkciu, pretože zabraňuje zvedavým deťom alebo zvieratám vstup do vody. Kryt tiež znižuje nároky na údržbu, pretože udržuje nečistoty a dážď/sneh mimo vášho sudu. V záujme bezpečnosti a čistoty, ako aj energetickej účinnosti suda sa uistite, že je kryt v dobrom stave a že dobre prilieha ku všetkým rohom vírivky.

Piecka a čerpadlá
Dobre udržiavané kúrenie a čerpadlá sú dôležité pre celkový pôžitok z horúceho kúpacieho suda. Horúca voda, ktorá silne pulzuje z trysiek a poskytuje upokojujúcu masáž, vzniká iba vtedy, keď piecka a čerpadlá správne fungujú. Maximalizácia ich výkonu a výdrže je dôležitým krokom k optimálnej spotrebe energie vo vašom sude. Dbajte na to aby bublinková vírivka vášho kúpacieho suda bola vybavená predohrevom vzduchu aby nedochádzalo k zbytočnému ochladzovaniu vody. Všetky kompresory, ktoré montujeme do našich kúpacích sudov na www.drevene-sauny.sk sú týmto predohrevom vybavené. Je tu využité zvyškové teplo a preto nedochádza k navyšovaniu energetickej náročnosti.

Filtrácia

Kvalitná filtrácia vody v sude je veľmi dôležitá pre kvalitu a životnosť vody. V prípade použitia filtrácie v spojení s kvalitnou chémiou určenou pre kúpacie sudy, ktorú u nás zaobstaráte tiež, môžete vodu v sude využívať dlhšie ako mesiac. Kvalitné pieskové či kartušové filtrácie dosahujú vynikajúcu efektivitu za primerané náklady. Bez použitia filtrácie a chémie dochádza k tomu, že sa voda kazí už po 4 až 5 ohriatiach vody. Baktérie majú veľmi rady teplú vodu a veľmi rýchlo sa v nej šíria. Pri nákupe teda venujte pozornosť aj výberu kvalitnej filtrácie a chémie, ktoré dokážu ušetriť tisíce litrov vody.

Špičková účinnosť
Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti je potrebné investovať do kvalitne vyrobeného kúpacieho suda, umiestniť ho do priestoru s veternou clonou, ako je pergola alebo oporný múr, ktorý chráni sud pred chladnými poryvy vzduchu, a potom podniknúť kroky na udržanie minimálnej spotreby energie pri zachovaní optimálnej teploty vody . Znie to zložito, že? Určite by ste mali nakupovať u renomovaného predajcu kúpacích sudov.

Kúpte si dobre vyrobený kúpací sud so sklolaminátovou alebo ešte pevnejšou akrylátovou vložkou. Vložka by mala byť izolovaná penovou izoláciou a vybavená termoizolačným krytom.
Kryt by sa mal skladať z niekoľkých centimetrov hrubej peny obalenej vodotesnou vrstvou. Ideálne sú kryté s malým sklonom aby mohla odtekať voda po daždi a topiaci sa sneh. Na zvýšenie izolácie môžete na hladinu vložiť bublinkovú fóliu, ktorá sa používa aj v bazénoch.

V takto vybavených sudoch budete mať ohriatu vodu veľmi rýchlo aj pri nízkych vonkajších teplotách a vďaka izolácii bude voda teplá aj niekoľko nasledujúcich dní. Na opätovné zahriatie nebudete teda potrebovať zbytočne veľa dreva.

Náklady
Náklady na obstaranie kúpacieho suda sa líšia, od lacných modelov až po luxusné edície, v závislosti na funkciách a kvalite konštrukcie. Všeobecne sa dá povedať, že nízkorozpočtové modely sa môžu stať upokojujúcimi kúpeľmi za veľmi malé obstarávacie náklady, ale ich funkcie sú minimálne a životnosť môže byť pri najmenšom sporná. Nákup prémiového alebo luxusného modelu s vírivkami a filtráciou môže byť spočiatku drahšie, ale vynikajúca izolácia zníži spotrebu energie a vysoká kvalita znamená, že sa nebudete musieť roky obávať nákladov na opravy. Než si začnete užívať prvý kúpeľ na záhrade, budete musieť vynaložiť mierne náklady na zriadenie vrátane vybudovania terasy alebo základov na kúpací sud. Prevádzkové náklady na vírivku zahŕňajú spotrebu energie a vody, chemikálie pre vodu a diely, ako sú filtre, ktoré môžu vyžadovať pravidelnú výmenu.
Vzhľadom na to, že náklady na zriadenie sú pomerne fixné, mnoho spotrebiteľov sa rozhodne investovať do odolného, ​​energeticky účinného suda, ktorý im bude poskytovať relaxačný zážitok po mnoho rokov. Prémiové sudy vybavené funkciami, ako sú výkonné trysky, reproduktory Bluetooth a svetlá meniace farbu, sa môže stať multizmyslovým spôsobom relaxácie, kedy necháte stres odplávať spolu s bublinkami – a kto si to chce nechať utiecť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *